De STARr-training (modulaire Cognitieve Gedragstherapie) voor jongeren met stress, angst en depressieve klachten is doorontwikkeld. De vernieuwde materialen zijn nu beschikbaar en klaar voor gebruik.
3 departementen en 12 afdelingen telt onze faculteit. Elke afdeling zet zich in voor hoogwaardig onderwijs en onderzoek dat aansluit bij actuele maatschappelijke vraagstukken.
Hoe zorgen we ervoor dat alle kinderen en jongeren in Utrecht zich veilig voelen, erbij horen en kunnen meedoen? Tijdens de themabijeenkomst ‘Inclusie en sociale veiligheid van de jeugd in Utrecht’ op dinsdag 13 oktober kwamen wetenschap, beleid en praktijk samen rond deze vraag. De bijeenkomst leverde ook een concrete impuls op voor samenwerking: vier interdisciplinaire projecten ontvingen via loting ieder een booster grant van €20.000.
Met Schildje leren kinderen, leerkrachten en pedagogisch professionals om eerder over gevoelens, grenzen en onveiligheid te praten. In samenwerking met Catrin Finkenauer, hoogleraar Jeugdstudies en wetenschappelijk directeur van Dynamics of Youth, wordt het programma nu wetenschappelijk geëvalueerd.
Hoe zorgen we ervoor dat alle kinderen samen kunnen spelen, ook als zij een beperking of chronische ziekte hebben? Die vraag stond centraal tijdens de dialoogsessie. Heidi Lesscher en haar onderzoeksteam gingen op een creatieve en speelse manier met deelnemers in gesprek over inclusieve speeltuinen en de barrières die kinderen ervaren bij sport en spel in de fysieke buitenruimte.
Een symposium organiseren, een training ontwikkelen of een samenwerking met de praktijk starten? Studenten en medewerkers van de Universiteit Utrecht en het UMC Utrecht kunnen subsidie aanvragen voor initiatieven die bijdragen aan de doelstellingen van de Dynamics of Youth – Early Childhood-community. Aanvragen kunnen tot 5 november 2026 worden ingediend.
De afdeling Methoden & Statistiek heeft een nieuwe naam: Methodology, Statistics & Data Science. Of, in het Nederlands: Methodologie, Statistiek & Data Science (MSDS).
Het symposium Studying Youth: Positionality and Reflexivity wordt georganiseerd vanuit het onderzoeksproject Anti-Racist Praxis and Youth Development, dat in 2025 financiering ontving via de Dynamics of Youth Open Call. Naast voorlopige bevindingen en inzichten uit het project is er ruimte om aan de slag te gaan met je eigen onderzoek.
Alleen voor studenten! Deel je mening, wissel van gedachten met medestudenten en help mee het gesprek vorm te geven over de rol van Defensie in en om het onderwijs.