Achter de schermen: Een nieuwe samenwerking

Het Centrum voor Wetenschap en Cultuur wil met publieksactiviteiten een zo breed mogelijke doelgroep bereiken. Maar deze publieksactiviteiten worden altijd georganiseerd en uitgevoerd door collega’s en studenten van de Universiteit Utrecht, en daar wilden we graag verandering in brengen.

Daarom zijn we gaan samenwerken met studenten van de Event Academie (onderdeel van MBO Utrecht). Zij hielpen bij het Betweter Festival en Weekend van de Wetenschap achter de schermen en deden zo praktijkervaring op.

Sommige mbo-studenten hadden aanvankelijk een stereotiep beeld van wetenschap. “Mijn beeld van de wetenschap was van die glazen flessen waar vloeistoffen uitkomen”, laat student Shania Swijnenburg weten. Voor student Sandro Canais was dat anders: “Ik vind wetenschap leuk en ik leer graag. Veel dingen dieik amper snap probeer ik te begrijpen, zoals dingen van de ruimte. Ik vond de rol van floormanager bij Weekend van de Wetenschap leuk. Dit was wel het leukste event waar ik tot nu toe heb gewerkt. De wetenschappers vond ik ook heel aardig.”

Brody Rhemrev is coördinator bij MBO Utrecht en vertelt waarom de samenwerking goed is bevallen: “Ik zie het als een voorbeeld voor mijn studenten. Tijdens deze evenementen leren ze studenten van verschillende opleidingen kennen, wat leuk is. Daarnaast is het mooi dat ze hun steentje bijdragen aan het belichten van de wetenschap.” De samenwerking is goed bevallen voor beide partijen, ook in 2024 worden de mbostudenten weer ingezet op evenementen van de Universiteit Utrecht.

Brody Rhemrev is coördinator van het EventLab, het leerwerkbedrijf van de Event Academie bij MBO Utrecht

Sandro Canais en Shania Swijnenburg studeren aan de Event Academie bij MBO Utrecht

Tekst: Babs van den Born

Vijf vrijwilligers poseren op het Betweter Festival
Foto: Tessa de Geus

In Beeld

Dit artikel staat ook in de vierde editie van het magazine In Beeld, vol met inspirerende columns, achtergrondverhalen en ervaringen van onderzoekers en ondersteunend medewerkers. 

Ga naar In Beeld #4