USBO lustrum: 25 jaar
Het departement Bestuurs- en Organisatiewetenschap (USBO) vierde in 2025 zijn 25-jarig bestaan met een hele reeks van activiteiten. Het thema voor dit bijzondere jaar was: Reizen met USBO. Waar ging de reis zoal naar toe? We kijken er nog even op terug.
In de eerste maanden van het jaar organiseerden we kleinschalige activiteiten, waaronder een veiling voor een goed doel, een verhalenmiddag en -avond voor medewerkers en alumni. En ook de USBO filmreeks Science & Fiction sloot aan op het thema van het lustrum. In september was er vervolgens een complete feestweek, inclusief een inspirerende conferentie met maatschappelijke ‘reisgenoten’ en een dansfeest met medewerkers en alumni.
De feestweek in september
In de derde week van september vierden we het 25-jarig bestaan van USBO met een feestweek vol activiteiten.
Die begon op maandag 22 september met taart, bubbels, toespraken en een hele reeks gesprekken met bestuurders, andere collega’s en oud-collega’s en ook (oud)bestuursleden van de studievereniging. Het was een ontzettend leuke middag met veel oude bekenden, een indrukwekkend optreden van student en Spoken Word artiest Séun Steenken, plus de onthulling van een prachtig kunstwerk van Jonathan Straatman. Kijk je nog even mee?
Op woensdag 24 september gingen we ‘Op reis met de samenleving’ tijdens een inspirerende conferentie met de maatschappelijke partners van het departement. Na presentaties van o.a. Paul ’t Hart en de lancering van het USBO Impact Fonds (voor minder draagkrachtige organisaties) begon een zeer intensieve, boeiende middag waarin de reisgenoten hun ervaringen, ideeën en wensen uitwisselden. Er was taart, muziek en theater – dankzij een fantastische afronding van het NUT en: de ondertekening van een samenwerking met De Kiesmannen.
De feestweek in september werd afgesloten op vrijdag 26 september met een groot muziek- en dans- lustrumfeest voor medewerkers, studenten en alumni – met als thema ‘Homecoming’. In de feestzaal van het Utrechtse DB’s werd gedanst op muziek van de Vinyl DJ’s en was er een geweldig optreden van de eigen DUSband.
Met B&O de toekomst in
Dat de opleiding Bestuurs- en Organisatiewetenschap (B&O) in september 2000 van start ging, werd op woensdag 12 november gevierd met een onderwijsconferentie. Mark Bovens en Peter Leisink namen ons mee naar de beginjaren van B&O en reflecteerden op de betekenis van toen voor nu. Daarna gingen de deelnemers uiteen om te kijken naar het huidige onderwijsprogramma, en in gesprek te gaan over de toekomst. De middag werd hilarisch én confronterend afgesloten met een speciaal voor USBO gemaakt cabaret door B&O alumnus Boban Braspenning.
Boekpresentatie
Op donderdag 18 december presenteerden we het boek Besturen en organiseren in de Bijlhouwerstraat. Verhalen over 25 jaar USBO tijdens een bijeenkomst voor medewerkers, oud-medewerkers en genodigden. Aan het einde van de middag was er ten slotte een kerstdiner voor medewerkers, waar het lustrumjaar opnieuw feestelijk afgesloten wordt.
Wil je meer weten over het boek, bekijk dan de video van de presentatie of download je eigen exemplaar van deze website.