SL2 geeft ruimte in Noordwesten USP

SL2 wordt klaargemaakt voor de komst van de Faculteit Bètawetenschappen. 

Het gebouw aan de Sorbonnelaan 2 wordt klaargemaakt voor de komst van de Faculteit Bètawetenschappen en geeft ruimte aan de groei van deze faculteit. Daarnaast biedt het de nodige schuifruimte in het Noordwestcluster van het Utrecht Science Park, waar de komende jaren nog flink wordt gebouwd en verbouwd. 

Logische plek voor toekomstige gebruikers

SL2 heeft eigenschappen die het gebouw uitermate geschikt maken voor laboratoria met aanverwante kantoren. Het gebouw biedt ruim 2.000 m2 fno (functioneel nuttig oppervlak) aan labruimten en ongeveer net zoveel m2 aan kantoor annex vergader- en ontmoetingsruimten. De faculteit Bètawetenschappen heeft samen met de directie Campus & Facilities gezocht naar een logische bezetting van het gebouw.

De secties Material Chemistry & Catalysis (MCC, David de Wiedgebouw), Physical Colloïd Chemistry (PCC, Kruytgebouw) en Institute for Theoretical Physics (ITF, Buys Ballotgebouw) worden straks in het SL2-gebouw gehuisvest. MCC en FCC maken deel uit van het Debye Institute for Nanomaterials en komen zodoende in hetzelfde gebouwcluster (SL2/Ornsteinlaboratorium) als de overige Debye-groepen. Door de verhuizing van ITF wordt theoretische en experimentele natuurkunde bij elkaar gebracht. Ook het Institute for Gravitational and Subatomic Physics (GRASP) en de groep Nanophotonics en Soft Condensed Matter & Biophysics (SCM) komen naar het SL2-gebouw. 

Rendering SL2 ontwerp

Eerst duurzaam renoveren

Er is een definitief ontwerp voor het gebouw  gemaakt. SL2 behoudt grotendeels zijn structuur en (uiterlijke) kenmerken. Wel wordt er flink verduurzaamd. Het gebouw wordt opnieuw geïsoleerd, krijgt nieuwe dakbedekking, nieuwe houten kozijnen en HR++ glas. In de luchtbehandelingsinstallatie wordt warmteterugwinning toegepast. De aansluiting van het gebouw op de WKO-ring (WarmteKoudeOpslag) wordt verbeterd. Daardoor wordt het gebouw een stuk energiezuiniger.

Laboratoria in 3D ontwerp

De functionaliteit van het gebouw en het ontwerp van de laboratoria hebben centraal gestaan in de ontwerpfase van het project. Met een 3D model zijn alle labs ontworpen in overleg met de toekomstige gebruikers. 

Verbinding met Ornsteinlaboratorium

Het is de intentie om het gebouw te verbinden aan het Ornsteinlaboratorium. Er is een plan uitgewerkt voor een gezamenlijke entree tussen de twee gebouwen. Ook wil de UU de gevel en kozijnen van Ornstein in dezelfde stijl opfrissen als SL2. De UU is met de gemeente Utrecht in gesprek over de haalbaarheid van dit plan.

Planning

Nu het ontwerp is gemaakt, gaat de universiteit in de eerste helft van 2025 op zoek naar een aannemer. Met deze aannemer wordt het ontwerp verder uitgewerkt. De uitvoering start naar verwachting na de zomer van 2025. Het is de bedoeling dat de onderzoeksgroepen in 2027 verhuizen naar het gerenoveerde SL2-gebouw.

Wil je meer weten over dit project? Neem dan contact op met projectmanager Michel Bosveld