Herontwikkeling Hugo R. Kruytgebouw
Het Hugo R. Kruytgebouw ligt in het Utrecht Science Park en is begin jaren zeventig gebouwd. Het gebouw bestaat uit vier wieken met een centrale kern, telt negen verdiepingen en is daarmee een markante verschijning op de campus.
Noodzaak herontwikkeling
Het Hugo R. Kruytgebouw is aan het einde van zijn technische levensduur en dient te worden gerenoveerd. Om het gebouw ook in de toekomst geschikt te houden voor onderwijs en onderzoek en te laten voldoen aan actuele eisen op het gebied van duurzaamheid, veiligheid en gebruikscomfort, wordt het de komende jaren herontwikkeld. De exacte planning en de vorm waarin deze herontwikkeling plaatsvindt, zijn nog niet vastgesteld. De besluitvorming hierover ligt bij het College van Bestuur.
Geschiktheid voor onderzoek en toekomstpotentie
Door zijn bouwfysische eigenschappen is het Hugo R. Kruytgebouw zeer geschikt als onderzoeksgebouw voor de faculteit Bètawetenschappen. Het is trillingsarm, heeft hoge plafonds en beschikt over ruime schachten voor leidingen en installaties. Dit zijn belangrijke voorwaarden voor experimenteel onderzoek. Het gebouw staat op een prominente locatie in het Utrecht Science Park en heeft het potentieel om uit te groeien tot een iconisch pand dat uitblinkt in duurzaamheid, flexibiliteit en uitstraling. De toegekende monumentale status is een belangrijk aandachtspunt bij de verdere uitwerking van het ontwerp.
Impact werkzaamheden en tijdelijke oplossingen
De herontwikkeling van het Hugo R. Kruytgebouw is een omvangrijk project. De sanering, sloop- en bouwwerkzaamheden die hiermee gepaard gaan, zorgen voor overlast voor de direct aangrenzende gebouwen. Voor de continuïteit van het onderzoek in de omliggende gebouwen Bloembergen en NPEC is inmiddels een passende oplossing gevonden. Het Bloembergengebouw krijgt eigen nutsvoorzieningen en een eigen entree, zodat het zelfstandig in gebruik kan blijven. Het onderzoek van NPEC verhuist deels naar het Transitiegebouw en deels naar het nieuw te bouwen kassencomplex in de Botanische Tuinen van de Universiteit Utrecht.
In 2028 verhuizen de gebruikers van het Hugo R. Kruytgebouw naar twee locaties elders op de campus: het Transitiegebouw en het SL2-gebouw aan de Sorbonnelaan 2.
Vragen
Heeft u vragen over dit project? Of wilt u meer weten over de herontwikkeling? E-mail dan naar kruytgebouw@uu.nl.