Team en contact Youth Education & Life Skills
De achtergrond van de onderzoekers die aan onze community zijn verbonden, is breed en divers. Denk aan onderwijskundigen, pedagogen, sociaalgeografen, geneeskundigen, historici, bètawetenschappers en meer. Hierdoor kunnen wij vragen vanuit verschillende perspectieven bekijken.
Het team van Youth Education & Life Skills bestaat uit de volgende kernleden:
Chairs
- Sanne richt zich op de kracht van meervoudige interesse en identiteitsontwikkeling van jongeren in en doorheen verschillende leefwerelden en de wijze waarop onderling dialoog, lokale gemeenschapsvorming, en institutionele partnerschappen daaraan kunnen bijdragen.
- Mijn werk richt zich op de vraag hoe contact tussen mensen kan bijdragen aan het verminderen van vooroordelen, discriminatie en polarisatie. Ik onderzoek op kwalitatieve wijze hoe dat contact er in de praktijk uitziet, zowel offline als online, en hoe het zo kan worden vormgegeven dat het voor iedereen werkt.
- (vanaf 1 september 2026)
Saro Lozano Parra is universitair docent burgerschap en educatie en werkzaam bij de faculteit geesteswetenschappen in het departement geschiedenis en kunstgeschiedenis, en de graduate school of teaching. Met zijn onderwijs en onderzoek hoopt hij bij te dragen aan de ontwikkeling van jongeren en hun democratische vorming, altijd in dialoog met anderen en met de wereld om hen heen.
Postdoc onderzoeker
- Ik ben als postdoc en projectmedewerker toegetreden tot de gemeenschap rond jeugdonderwijs en levensvaardigheden. Ik heb een passie voor onderwijs en heb lesgegeven op de middelbare school, het hbo en de universiteit. Ik kijk ernaar uit om (nieuwe) samenwerkingsverbanden tussen onderzoekers, professionals en jongeren op het gebied van jeugdonderwijs en levensvaardigheden te bevorderen, en zo bij te dragen aan inspirerend en waardevol onderwijs.
Contact
Wil je meer weten, actief deelnemen aan onze community of subsidie aanvragen voor een project? Stuur dan een e-mail naar: youtheducation.lifeskills@uu.nl.