Nieuwe voorzitter voor het Utrechts Universiteitsfonds

Lodewijk en René
Lodewijk Hijmans van den Bergh en René Kuijten

René Kuijten wordt per 1 januari 2026 de nieuwe voorzitter van het Utrechts Universiteitsfonds. Het bestuur is verheugd dat hij Lodewijk Hijmans van den Bergh, die na 8 jaar afzwaait als voorzitter, zal opvolgen. 

Over René Kuijten

René Kuijten is voor veel alumni geen onbekende. Hij timmert aan de weg met EQT Life Sciences, een venture capital bedrijf dat wereldwijd investeert in innovatieve life sciences bedrijven, is oprichter en vicevoorzitter van het in Utrecht gevestigde Oncode Institute, was actief als penningmeester van de Vereniging Rembrandt en voorzitter van de Stichting Steun Emma Kinderziekenhuis.  

Rene portret

Kuijten: “Na mijn studie geneeskunde heb ik altijd een warm hart voor mijn alma mater gehouden en ben betrokken gebleven, onder andere in de jury van de Agnites Vrolikprijs en in de adviesraad van Utrecht Life Sciences. Ik vind het een eer om voort te borduren op het goede werk van Lodewijk en het bestuur. We hebben een grote en kwalitatief sterke achterban van alumni, waarvan velen, denk ik, de universiteit met raad, daad en wellicht funding willen bijstaan, wat hard nodig is in de huidige tijden van beperking en bezuiniging. Specifiek zie ik kansen om de activiteiten en doelen van het fonds nog meer te richten op de strategische prioriteiten van de universiteit, Utrecht 1636 sterk te laten groeien en betrokken alumni te raadplegen voor advies. Het motto van het fonds, Generous for Generations, is daarbij een prachtige leidraad”. 

Terugblik van Lodewijk Hijmans van den Bergh

Lodewijk portret

Hijmans van den Bergh kijkt met plezier terug op de afgelopen acht jaar, met bijzondere herinneringen aan de Covidperiode waarin het fonds via crowdfunding studenten met financiële problemen kon helpen. Ook het opzetten van ons netwerk Utrecht 1636 voor donateurs die extra willen bijdragen noemt hij een hoogtepunt. Tijdens het succesvolle University Dinner 2024, in de Aula van de universiteit, werden met succes miniaturen van historische gebouwen gepresenteerd. Deze unieke miniaturen van bijvoorbeeld het Academiegebouw en verenigingsgebouwen rondom het Janskerkhof zijn speciaal gemaakt voor donateurs van Utrecht 1636.  

Een sterke basis voor de toekomst

Het gaat goed met het universiteitsfonds. De samenwerking met de UU is op stevige leest geschoeid dankzij de goede samenwerking met toenmalig bestuursvoorzitter Anton Pijpers. De opbrengsten zijn verviervoudigd en komen ten goede aan onderzoek, onderwijs en beurzen.  

Toch blijft de ambitie onverminderd groot, zegt Hijmans van den Bergh: “De recent geformuleerde purpose van het fonds Generous for Generations biedt een mooi aanknopingspunt voor het komende lustrum en de jaren daarna. Er kan een hechtere samenwerking gerealiseerd worden met de faculteiten zeker in deze tijden van een bezuinigende overheid. Er zijn voor ons fonds veel kansen om nog meer bij te dragen aan onderzoek en onderwijs en om te helpen studenten op te leiden tot kritische burgers die voluit deel uitmaken van onze samenleving.” 

Tekst: Annemiek Vermeulen Beeld: Rosa Falkenburg 

Utrechts Universiteitsfonds

De Universiteit Utrecht zoekt naar oplossingen voor de uitdagingen van nu en van morgen. Het Utrechts Universiteitsfonds werft fondsen voor universitaire projecten op het gebied van onderzoek, onderwijs, studentenleven en academisch erfgoed. Door te schenken aan het Utrechts Universiteitsfonds draag je bij aan een betere toekomst.

Meer info over doneren