Aanvragen Future Learning Spaces semester 1 26-27
Wil je in semester 1 (2026-2027) gebruik maken van een Future Learning Space in je reguliere onderwijs of ben je op zoek naar een bijzondere locatie voor leeractiviteiten in je les? Neem dan contact op via fls@uu.nl welke FLS je zou willen gebruiken.
Vanwege de planning van de UU-brede onderwijsroostering is het belangrijk om de aanvraag voor semester 1 (2026-2027) uiterlijk 23 maart door te geven!
Wat is een Future Learning Space?
De standaard werkgroepruimtes zijn steeds flexibeler maar soms passen je ideeën voor werkvormen tijdens je onderwijs niet in de beschikbare ruimtes. De lay-out van het lokaal is niet geschikt voor groepswerk of tijdens de activerende werkvorm die je had bedacht loop je toch tegen beperkingen aan. Herken je dit? Misschien is een Future Learning Space dan iets voor jou!
Een Future Learning Space is een onderwijsruimte waarin we in een pilotperiode van 3 jaar samen met docenten en studenten een nieuw onderwijsconcept onderzoeken en evalueren. Deze ruimte is in die periode beschikbaar voor de hele universiteit zodat iedere docent de mogelijkheid heeft te experimenteren met dit concept. In nauwe samenwerking met docenten en studenten zijn er diverse experimentele ruimtes gerealiseerd en nieuwe innovatieve ruimtes staan op stapel!
Welke Future Learning Space kan ik boeken?
Klik op de linkjes van reeds ontwikkelde ruimtes hieronder voor meer uitgebreide informatie of beeldmateriaal. Of bezoek de website van Future Learning Spaces.
Learning Plaza
Learning Plaza (video): Minnaertgebouw, ruimte 1.25 (capaciteit: 150 personen)
Door de grootte (150p), diversiteit aan meubilair en de aanwezige onderwijsondersteunende middelen biedt de LP de mogelijkheid verschillende leeractiviteiten gelijktijdig plaats te laten vinden. NB: We boeken één onderwijsactiviteit tegelijkertijd, maar houd er rekening mee dat studenten de LP ook mogen gebruiken als studieruimte, mits zij de huisregels naleven.
Hybrid Active Learning Classroom
Hybrid Active Learning Classroom (video): Bolognalaan 101, ruimte 2.049 (capaciteit: 48)
Hybrid Active Learning Space met 8 groepstafels. De indeling en het meubilair stimuleren interactie tussen studenten onderling, tussen student en docent en tussen studenten en leerinhoud. Studenten maken gebruik van whiteboards en een scherm per groepstafel.
XR-ruimte
XR-ruimte: Androclusgebouw, ruimte O.025 (4 speelvelden) icm ruimte O.0028 (cap 16)
Gebruik je Virtual Reality of Augmented Reality in je onderwijs of wil je hiermee experimenteren in een fysieke leeromgeving? In februari 2026 komt een onderwijsruimte beschikbaar voor XR-onderwijs. In deze ruimte kunnen studenten in toerbeurt VR- of AR-toepassingen die docenten aan willen bieden doorlopen. Wil je meer weten over XR in je onderwijs kijk dan op de website van het UU XR-project.
Outdoor Learning Space
Outdoor Learning Space: Botanische Tuinen USP, Budapestlaan 17 (capaciteit: 25p)
Een leeromgeving in het groen die uitnodigt tot interactie, activerende werkvormen, en samenwerkend leren. Het ontwerp is een uniek cirkelvormig bouwwerk aan en boven het water van de Fortgracht, in de openlucht, met zitplaats voor 25 personen. Geschikt voor verschillende activerende en samenwerkende leeractiviteiten, zonder technologie.
Ingebruikname is verwacht in de loop van blok 1 2026.
Afgeronde experimenten
Na drie jaar gebruik rondt FLS een experiment af en trekt conclusies voor de gehele fysieke leeromgeving. Op basis van een integrale evaluatie (gebruikerservaringen, didactische meerwaarde, behoeften, techniek, beheer) brengt Future Learning Spaces alle bevindingen samen in een advies. De volgende experimenten worden voor zomer 2026-2027 afgerond. Daardoor ontstaan er wijzigingen in het roosterproces.
Van Lier & Eggink
Van Lier & Eggink (foto-impressie): Bestuursgebouw, Heidelberglaan 8 (capaciteit met tafels en stoelen 60p /met alleen stoelen 100p)
Veelzijdige (werkgroep)ruimte die veel verschillende vormen van onderwijs ondersteunt. De focus van de ruimte ligt op groepswerk en "student-centered" vormen van onderwijs.
Het experiment in deze Active Learning Space Van Lier & Egginkzaal is afgerond.
Dat betekent dat deze zaal vanaf juli 2026 geen begeleide Future Learning Space meer is. De mogelijkheid voor een opstelling als Active Learning Space blijft mogelijk. Voor S1 is het eerste boekingsrecht voor GW. Na roostering door GW zijn open plekken beschikbaar voor docenten van andere faculteiten. Hoe (en of) deze Active Learning Space inzetbaar is na S1 wordt nog bekend gemaakt. Op de FLS-website kun je meer lezen over de resultaten van dit experiment.
Active Learning Space
Active Learning Space (foto-impressie): Androclusgebouw, ruimte O.004, Yalelaan 1 (capaciteit: 30p)
Active Learning Space met 5 groepstafels. De indeling en het meubilair stimuleren interactie tussen studenten onderling, tussen student en docent en tussen studenten en leerinhoud. Studenten maken gebruik van whiteboards en een scherm per groepstafel.
Het experiment in deze Active Learning Space (Androclusgebouw) is afgerond. Vanaf semester 1 26-27 is roostering mogelijk voor onderwijs van Diergeneeskunde. Na roostering door DGK zijn open plekken beschikbaar voor docenten van andere faculteiten. Op de FLS-website kun je binnenkort meer lezen over de resultaten van dit experiment.