33 docenten in het zonnetje gezet door hun studenten
Goede docenten verdienen erkenning. Daarom reikt de Universiteit Utrecht sinds 1994 twee bijzondere prijzen uit: Docent van het Jaar en Docenttalent van het Jaar. Dit jaar hebben studieverenigingen maar liefst 33 docenten voorgedragen, 17 voor Docent van het Jaar en 16 voor Docenttalent van het Jaar.
Vorig jaar schitterden Lennart de Groot en Alissa Kotowski
Lennart de Groot, universitair hoofddocent Aardwetenschappen, werd Docent van het Jaar 2024. Hij maakte indruk met zijn vernieuwende onderwijsaanpak en oprechte betrokkenheid bij zijn studenten. Alissa Kotowski, universitair docent Aardwetenschappen, ging als Docenttalent van het Jaar 2024 naar huis. Zij won harten met haar enthousiaste, inspirerende colleges en persoonlijke begeleiding. Beiden lieten zien wat écht goed docentschap betekent en werden daarvoor door hun eigen studenten beloond.
Wat maakt deze prijzen zo speciaal?
Het zijn de studenten zelf die hun inspirerende docenten nomineren. Via hun studievereniging schrijven ze een aanbeveling waarin ze uitleggen waarom juist deze docent het verschil maakt. De docent vult dat aan met een onderwijsvisie en CV, en twee collega's schrijven een aanbevelingsbrief.
De jury beoordeelt de komende weken alle nominaties. Medio januari volgen de shortlists! Benieuwd wie er in de jury zit en waar ze op beoordelen? Lees dan hier verder.
Save the date: 5 maart 2026
Tijdens het OnderwijsFestival op 5 maart worden de winnaars bekendgemaakt. Benieuwd wie de opvolgers worden van Lennart de Groot (Docent van het Jaar 2024) en Alissa Kotowski (Docenttalent van het Jaar 2024)? Kom naar het OnderwijsFestival of houd die dag de website in de gaten!
