Nieuws https://www.uu.nl/ nl Wed, 17 Apr 2024 10:57:31 +0200 Wed, 03 Apr 2024 14:00:00 +0200 32 jonge onderzoekers doen mee aan pitchcompetitie Breaking Science https://www.uu.nl/nieuws/32-jonge-onderzoekers-doen-mee-aan-pitchcompetitie-breaking-science Tijdens de wetenschapscommunicatiewedstrijd krijgen onderzoekers 3 minuten de tijd om hun onderzoek te pitchen. Wie vertelt het meest overtuigende wetenschappelijke verhaal? 139259 Wed, 03 Apr 2024 14:00:00 +0200 Nieuws Tim Schuring is Alumnus van het Jaar 2023 https://www.uu.nl/nieuws/tim-schuring-is-alumnus-van-het-jaar-2023 Met de verkiezing van Tim Schuring tot Alumnus van het Jaar 2023 benadrukt de universiteit het belang van goed en inspirerend onderwijs. Hij ontving deze eretitel op dinsdag 26 maart 2024 in de Domkerk tijdens de viering van de 388ste verjaardag van de universiteit, de Dies Natalis. 138972 Tue, 26 Mar 2024 17:00:00 +0100 Nieuws Nieuw programma Studium Generale online! https://www.uu.nl/nieuws/nieuw-programma-studium-generale-online Vanaf 5 februari kan je weer in onze zalen terecht voor gratis lezingen en talkshows over actuele thema's. Zien we je daar? 133125 Tue, 23 Jan 2024 14:00:00 +0100 Nieuws Wil je meer weten over open-source statistische software of programmeertalen? https://www.uu.nl/nieuws/wil-je-meer-weten-over-open-source-statistische-software-of-programmeertalen Methoden en Statistiek biedt acht eendaagse inleidende cursussen over (open-source) statistische softwareprogramma's en open-source programmeertalen. 135612 Mon, 20 Nov 2023 16:54:00 +0100 Nieuws Wat als... door jou de toekomst een beetje beter wordt? https://www.uu.nl/nieuws/wat-als-door-jou-de-toekomst-een-beetje-beter-wordt Nalaten aan de Wetenschap: een gezamenlijke campagne van de Nederlandse Universiteitsfondsen 135300 Wed, 15 Nov 2023 18:00:00 +0100 Nieuws Lustrumboek 25 jaar Faculty Club https://www.uu.nl/nieuws/lustrumboek-25-jaar-faculty-club Deze week werd het eerste exemplaar van het lustrumboek 25 jaar Faculty Club overhandigd aan rector magnificus Henk Kummeling. 135369 Thu, 09 Nov 2023 15:33:00 +0100 Nieuws Nationale Alumni Enquête vandaag gestart https://www.uu.nl/nieuws/nationale-alumni-enquete-vandaag-gestart De Nationale Alumni Enquête (NAE) is een tweejaarlijks, landelijk onlineonderzoek onder alle recent afgestudeerde masterstudenten aan de Nederlandse universiteiten. 134703 Thu, 19 Oct 2023 08:00:00 +0200 Nieuws Welke tas vind jij het mooiste? https://www.uu.nl/nieuws/welke-tas-vind-jij-het-mooiste We hebben jouw hulp nodig! Welk ontwerp voor een nieuwe afstudeertas zou jij willen ontvangen bij je diploma-uitreiking? 134439 Fri, 06 Oct 2023 10:12:00 +0200 Nieuws Alumnus Menno de Vries - de brug tussen Biomedische Wetenschappen en IT https://www.uu.nl/nieuws/alumnus-menno-de-vries-de-brug-tussen-biomedische-wetenschappen-en-it Alumnus Menno de Vries beschrijft zijn hobbelige carrièrepad na zijn opleiding Biomedische Wetenschappen. Van PhD or not to PhD tot de brug tussen BMW en IT. 133357 Fri, 01 Sep 2023 08:48:00 +0200 Nieuws Eerste geadopteerde bankje geplaatst in Botanische Tuinen https://www.uu.nl/nieuws/eerste-geadopteerde-bankje-geplaatst-in-botanische-tuinen Eerste geadopteerde bankje is geplaatst in de Botanische Tuinen. 133320 Thu, 31 Aug 2023 13:38:00 +0200 Nieuws De rol van burgers als bron van innovatie https://www.uu.nl/achtergrond/de-rol-van-burgers-als-bron-van-innovatie Max Mulhuijzen onderzoekt de onverwachte bronnen van innovatie 133184 Fri, 25 Aug 2023 09:25:00 +0200 Nieuws Biomedische professionals dragen straks de ‘planetary health bril’ https://www.uu.nl/nieuws/biomedische-professionals-dragen-straks-de-planetary-health-bril Het Planetary Health Impuls Team mag zich een jaar lang inzetten om de integratie van planetary health in de faculteit geneeskunde van het UMCU te versnellen. 132022 Mon, 10 Jul 2023 13:40:00 +0200 Nieuws Sharing Days 2023 van start https://www.uu.nl/nieuws/sharing-days-2023-van-start De Universiteit Utrecht opent deze week met de Sharing Days extra deuren voor medewerkers, alumni en studenten. 131067 Mon, 05 Jun 2023 09:00:00 +0200 Nieuws 28 jonge onderzoekers doen mee aan pitchcompetitie Breaking Science https://www.uu.nl/nieuws/28-jonge-onderzoekers-doen-mee-aan-pitchcompetitie-breaking-science Tijdens de wetenschapscommunicatiewedstrijd krijgen onderzoekers 3 minuten de tijd om hun onderzoek te pitchen. Wie vertelt het meest overtuigende wetenschappelijke verhaal? 130606 Mon, 15 May 2023 11:14:00 +0200 Nieuws 25 jaar Faculty Club https://www.uu.nl/nieuws/25-jaar-faculty-club De Faculty Club viert feest. Al 25 jaar is de Faculty Club een inspirerende ontmoetingsplek in het hart van de universiteit én in het hart van Utrecht. 130589 Fri, 12 May 2023 09:49:00 +0200 Nieuws Scoor nu je tickets voor Betweter Festival 2023! https://www.uu.nl/nieuws/scoor-nu-je-tickets-voor-betweter-festival-2023 Op vrijdagavond 29 september is het Betweter Festival terug in TivoliVredenburg. Met o.a. Sander Schimmelpenninck, Katinka Polderman en Peter Kuipers Munneke. 129882 Thu, 20 Apr 2023 09:12:00 +0200 Nieuws Eva González Pérez Alumnus van het Jaar Universiteit Utrecht https://www.uu.nl/nieuws/eva-gonzalez-perez-alumnus-van-het-jaar-universiteit-utrecht Eva González Pérez is Alumnus van het Jaar. 128990 Mon, 27 Mar 2023 16:54:00 +0200 Nieuws Alumnus Wendela Wessels https://www.uu.nl/nieuws/alumnus-wendela-wessels Alumnus Wendela Wessels onderzoekt hoe op basis van DNA profielen medicatie beter afgestemd kan worden. Om bijwerkingen te verminderen. 128005 Wed, 22 Feb 2023 09:30:00 +0100 Nieuws Van psychologiestudent naar sociaal ondernemer https://www.uu.nl/achtergrond/van-psychologiestudent-naar-sociaal-ondernemer Na de studies Psychologie en Bedrijfseconomie stortte Tess van Logtestijn zich op het ondernemerschap. Nu runt ze een sociale onderneming, samen met haar moeder. 116194 Fri, 06 May 2022 13:00:00 +0200 Nieuws Vliegenthart Scriptieprijs 2021 voor afstudeeronderzoek Oxana Garritsen https://www.uu.nl/nieuws/vliegenthart-scriptieprijs-2021-voor-afstudeeronderzoek-oxana-garritsen Oxana Garritsen won met haar scriptie waarin ze zoekt naar een vermoedelijke behandelingsoplossing voor de ziekte van Alzheimer. Een eervolle vermelding was er voor Angelina Kancheva. 116351 Fri, 29 Apr 2022 16:00:00 +0200 Nieuws