Prof. dr. ir. J.A.P. (Hans) Heesterbeek

Prof. dr. ir. J.A.P. (Hans) Heesterbeek

Hoogleraar
Theoretische Epidemiologie
030 253 1574
j.a.p.heesterbeek@uu.nl

Verkort C.V. van J.A.P. Heesterbeek (voornaam: Hans)

Geboren: 6-12-1960

Universitaire opleidingen

         MSc Plantenziektekunde (Wageningen Universiteit, cum laude, 1986)

         MSc Wiskunde (Universiteit van Amsterdam, cum laude, 1988)

         PhD Mathematische biologie. Titel van proefschrfit: R0 (Universiteit Leiden, 1992)

Werk

September 2020-heden: Voorzitter Commissie Wetenschappelijke Integriteit, Universiteit Utrecht

November 2001-heden: Hoogleraar Theoretische Epidemiologie, Universiteit Utrecht, faculteit Diergeneeskunde

April 2016-december 2019: Interim voorzitter departement Dier in Wetenschap en Maatschappij, Universiteit Utrecht, faculteit Diergeneeskunde

November 2017-augustus 2018 + Juli 2013-april 2014: interim voorzitter departement Geneeskunde van Gezelschapsdieren, Universiteit Utrecht, faculteit Diergeneeskunde

April 2011-2019: Voorzitter department Gezondheidszorg Landbouwhuisdieren, Universiteit Utrecht, faculteit Diergeneeskunde

April-oktober 2001: Hoofd, Centrum voor Biometrie (Biometris) Wageningen

Mei 1994-oktober 2001: Senior onderzoeker, Centrum voor Biometrie, Wageningen

Juli-december 1993: Postdoctoraal onderzoeker Department of Zoology, University of Oxford

Januari-juni 1993: Postdoctoraal onderzoeker Isaac Newton Institute for Mathematical Sciences, University of Cambridge

Mei 1991 – april 1992: Docent, department Theoretische Biologie, Universiteit Leiden (part time)

Oktober 1988 – december 1992: Promovendus, Centrum voor Wiskunde en Informatica (CWI) Amsterdam

Augustus 1986 – september 1988: Onderzoeksassistent, Centrum voor Wiskunde en Informatica (CWI) Amsterdam 

Persoonlijke onderzoeksbeurzen: Vici laureate Netherlands Organisation for Scientific Research NWO/ZonMw 2005-2010 (personal research grant 1.3 M€)

Wetenschappelijke activiteiten (selectie):

Voorzitter van het Open Competitie beursprogramma van ZonMw, 2020-heden

Lid van de Raad van Dierenaangelegenheden (RDA), 2016-heden

Voorzitter (2014 – 2018) van het Utrecht Universiteit focusgebied Foundations of Complex Systems met Professor Henk Stoof
Voorzitter (2013-2019) van de VIDI commissie voor persoonlijke onderzoeksbeurzen van ZonMw 
Voorzitter (2009-2013) van het Utrecht Universiteit focusgebied Epidemiology met Professor Carl Moons (UMCU)
Voorzitter (2011-2014) van de ‘Adviescommissie Onderzoek’ van het College van Bestuur van de Universiteit Utrecht 

Redactie wetenschappelijke tijdschriften:

Editor-in-chief en founding editor Epidemics, samen met Professor Neil Ferguson (Imperial College London), 2008-2019

Editor Proceedings of the Royal Society B, 2009-heden

Congresorganisatie:

Organisator met diverse anderen van het twee-jaarlijkse congres Epidemics (2023, 2021, 2019, 2017, 2015, 2013, 2011)