Maak kennis met de master
Wil je meer weten over deze opleiding? Ontdek hieronder alles over onze komende Master's Open Day, lees de verhalen van onze studenten en alumni en maak kennis met onze docenten.
Master's Open Day
Bezoek de Master's Open Day en maak kennis met Kunstgeschiedenis en architectuurgeschiedenis aan de Universiteit Utrecht. Naast het bijwonen van een presentatie over ons programma krijg je de mogelijkheid om met docenten, studenten en alumni te spreken en je vragen voor te leggen.
Voor hbo-studenten
Kunstgeschiedenis en architectuurgeschiedenis (premaster)
De master biedt een aparte ronde aan voor hbo-studenten die de master Kunstgeschiedenis en architectuurgeschiedenis overwegen en daarvoor eerst een premaster moeten volgen.
Algemene ronde
De faculteit Geesteswetenschappen organiseert een algemene ronde voor hbo-studenten die geïnteresseerd zijn in het volgen van een master, waarin de grootste verschillen tussen hbo en wo worden besproken (Van hbo naar wo: ervaringen van onze premasterstudenten).
Testimonials
Wat me erg aansprak aan de master, is dat we niet alleen maar leerden vanuit de schoolbanken.
Docenten
De docenten die actief zijn in de master zijn onderzoekers met een uitstekend nationaal en internationaal netwerk. Ze werken vaak samen met erfgoedinstellingen in binnen en buitenland en zijn actief in de media. Hierdoor kunnen studenten profiteren van de meest recente inzichten en ontwikkelingen in de kunst- en architectuurgeschiedenis.
Onderzoeksprojecten en mediaoptredens
- Een overschilderd 15e-eeuws schilderij wel of niet in originele staat terugbrengen?
- “In werken van oude Hollandse meesters speelde globalisering al een rol”
- “De beroemde ‘Salvator Mundi’ is helemaal niet door Leonardo da Vinci geschilderd”
- Histories of Conservation and Art History in Modern Europe
- Het geheim van de Meester is genomineerd voor de Rose D’Or Award
Programmacoördinator dr. Sanne Frequin
Sanne Frequin is universitair docent/onderzoeker op het gebied van Oude kunst. Haar onderzoek betreft de politieke boodschap die wordt weergegeven door de grafmonumenten van de graven van Holland, Henegouwen en Zeeland (13e en 14e eeuw). In haar onderzoek maakt zij gebruik van moderne onderzoekstechnieken als XRF en 3D-scanning.
Programmacoördinator dr. Marjolein Bol
Marjolijn Bol is universitair hoofddocent binnen het onderzoeksgebied Kunstgeschiedenis, Erfgoed, Kennis en Milieu. Zij is principal investigator van ERC-project Dynamics of the Durable (DURARE) en coördineert namens de Universiteit Utrecht het projectonderdeel JUST MATTER: Situated Material Engagement for Climate Justice, dat onderdeel is van het JUST ART-consortium. Marjolijn is opgeleid als kunsthistoricus. Haar onderzoek bevindt zich op het snijvlak van de geschiedenis van kunst, ambacht, erfgoed, kennis en milieu. Daarbij richt zij zich in het bijzonder op performatieve onderzoeksmethoden, zoals reconstructie, en op historische geschreven bronnen over materialen, technieken en artistieke productie.