https://www.uu.nl/ nl Tue, 16 Apr 2024 07:49:34 +0200 De Week van de Game: beleef game-onderzoek en -onderwijs aan de Universiteit Utrecht https://www.uu.nl/agenda/de-week-van-de-game-beleef-game-onderzoek-en-onderwijs-aan-de-universiteit-utrecht Beleef van 15 t/m 19 april een breed scala aan activiteiten over onderwerpen als games en duurzaamheid, gamemuziek, games en onderwijs, en VR ‘for good’. 139284 Mon, 15 Apr 2024 13:00:00 +0200 - Fri, 19 Apr 2024 14:30:00 +0200 Studiemiddag Literair Vertalen: Kansen voor iedereen? https://www.uu.nl/agenda/studiemiddag-literair-vertalen-kansen-voor-iedereen Op woensdag 17 april 2024 organiseert het ELV, in samenwerking met de Universiteit Utrecht en KU Leuven, een studiemiddag rond de toegankelijkheid van het werkveld. 138845 Wed, 17 Apr 2024 13:00:00 +0200 - Wed, 17 Apr 2024 17:00:00 +0200 Internationale conferentie: Migration and Urban Activism in 20th Century Europe https://www.uu.nl/agenda/internationale-conferentie-migration-and-urban-activism-in-20th-century-europe Van 17 t/m 19 april 2024 is de Universiteit Utrecht medeorganisator van de internationale conferentie Migration and Urban Activism in 20th Century Europe in Rome. 139507 Wed, 17 Apr 2024 14:30:00 +0200 - Fri, 19 Apr 2024 14:30:00 +0200 Kickoff-sessie: Samenwerken met het Network for Environmental Humanities https://www.uu.nl/agenda/kickoff-sessie-samenwerken-met-het-network-for-environmental-humanities Word actief in een van de drie communities-in-the-making en raak betrokken bij het ontwikkelen van partnerschappen, activiteiten en project(ideeën) met maatschappelijke partners. 139512 Thu, 18 Apr 2024 14:00:00 +0200 - Thu, 18 Apr 2024 17:00:00 +0200 Critical Pathways Community Feast https://www.uu.nl/agenda/critical-pathways-community-feast Community feast to celebrate the Food Justice Manifesto, co-created with Critical Pathways Fellow Tonio Flores. 138668 Thu, 18 Apr 2024 17:00:00 +0200 - Thu, 18 Apr 2024 20:00:00 +0200 Studium Generale – Utrechtse Nacht van de Filosofie https://www.uu.nl/agenda/studium-generale-utrechtse-nacht-van-de-filosofie Moeten we de chaos omarmen of bedwingen? Met o.a. ethicus dr. Jeroen Hopster en literatuurwetenschapper prof. Kiene Brillenburg Wurth. 136747 Thu, 18 Apr 2024 20:00:00 +0200 - Thu, 18 Apr 2024 22:00:00 +0200 Lezing Ayse Zarakol: Is the disorder of our times unprecedented? https://www.uu.nl/agenda/lezing-ayse-zarakol-is-the-disorder-of-our-times-unprecedented Op 22 april bespreekt Ayse Zarakol (University of Cambridge) het tot stand komen en het ongedaan maken van internationale ordes. 139012 Mon, 22 Apr 2024 15:30:00 +0200 - Mon, 22 Apr 2024 17:00:00 +0200 Seminar: The Cultural Cold War https://www.uu.nl/agenda/seminar-the-cultural-cold-war In deze seminar wordt gekeken naar de vorming van mondiale en intellectuele culturele netwerken tijdens de Koude Oorlog. 138848 Tue, 23 Apr 2024 13:15:00 +0200 - Tue, 23 Apr 2024 17:00:00 +0200 Exploring the Audiovisual Media Service Directive, Content Quotas & Prominence https://www.uu.nl/agenda/exploring-the-audiovisual-media-service-directive-content-quotas-prominence Three presentations will discuss and analyze the AVMSD for streaming, content quotas and (the regulation of) prominence. 138791 Tue, 23 Apr 2024 15:00:00 +0200 - Tue, 23 Apr 2024 17:00:00 +0200 Lezing Robert Saunders: Reform, Resistance and Revolution https://www.uu.nl/agenda/lezing-robert-saunders-reform-resistance-and-revolution Op 23 april bespreekt Robert Saunders de democratie in Groot-Brittannië, van de Great Reform Act in 1832 tot de invoering van algemeen kiesrecht in 1928. 138275 Tue, 23 Apr 2024 15:30:00 +0200 - Tue, 23 Apr 2024 17:00:00 +0200 Lecture by Karina Horsti & book launch Doing Digital Migration Studies https://www.uu.nl/agenda/lecture-by-karina-horsti-book-launch-doing-digital-migration-studies This event offers a public lecture by Karina Horsti, followed by the book launch of Doing Digital Migration Studies 138341 Wed, 24 Apr 2024 13:30:00 +0200 - Wed, 24 Apr 2024 17:30:00 +0200 Lezing Saskia Quené: Time as Form in Medieval Diagrams https://www.uu.nl/agenda/lezing-saskia-quene-time-as-form-in-medieval-diagrams Op 25 April organiseert het Utrecht University Centre for Medieval Studies de volgende lezing in haar Lecture Series 2023-2024: ‘Time as Form in Medieval Diagrams’. 139282 Thu, 25 Apr 2024 17:15:00 +0200 - Thu, 25 Apr 2024 19:00:00 +0200 De 'Entrepreneurial Ecosystems' Maandelijkse Meeting https://www.uu.nl/agenda/de-entrepreneurial-ecosystems-maandelijkse-meeting-0 In deze maandelijkse meeting duiken we in verschillende onderwerpen die te maken hebben met ondernemingsgerichte ecosystemen. 138132 Fri, 26 Apr 2024 12:30:00 +0200 - Fri, 26 Apr 2024 13:30:00 +0200 Open Cities Reading Circle: Reading for Sudan https://www.uu.nl/agenda/open-cities-reading-circle-reading-for-sudan Join this reading circle concerning the conflict between the Sudanese Armed Forces (SAF) and the paramilitary Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. 139361 Fri, 26 Apr 2024 15:30:00 +0200 - Fri, 26 Apr 2024 17:00:00 +0200 New Screen Ecology in India - Smith Mehta https://www.uu.nl/agenda/new-screen-ecology-in-india-smith-mehta New Screen Ecology in India is een open access boek dat de digitale transformatie van de Indiase media-industrie tot in detail onderzoekt. 137919 Mon, 29 Apr 2024 12:00:00 +0200 - Mon, 29 Apr 2024 13:15:00 +0200 Expertmeeting: Protecting Cultural Heritage, Protecting People? https://www.uu.nl/agenda/expertmeeting-protecting-cultural-heritage-protecting-people Op 30 april vindt aan de Universiteit Utrecht een expertmeeting plaats over erfgoed en conflict in Oekraïne en daarbuiten. 139289 Tue, 30 Apr 2024 09:00:00 +0200 - Tue, 30 Apr 2024 12:30:00 +0200 Filosofisch Café met Simon Gusman: Avonturen bestaan niet https://www.uu.nl/agenda/filosofisch-cafe-met-simon-gusman-avonturen-bestaan-niet Onze samenleving is doordrongen van een verlangen naar avontuur. In het Filosofisch Café van 30 april onderzoekt Simon Gusman waar dit verlangen vandaan komt. 138849 Tue, 30 Apr 2024 19:30:00 +0200 - Tue, 30 Apr 2024 21:00:00 +0200 Promotie Petar Odak: Affectieve overblijfselen van het socialistische verleden van twintigste-eeuws Europa https://www.uu.nl/agenda/promotie-petar-odak-affectieve-overblijfselen-van-het-socialistische-verleden-van-twintigste-eeuws Op 3 mei verdedigt Petar Odak zijn proefschrift ‘Feeling Socialism Again: Affective Ambivalences of Socialist Legacies in the Context of the Experience Economy’. 137541 Fri, 03 May 2024 16:15:00 +0200 - Fri, 03 May 2024 17:15:00 +0200 Lezing Noel Malcolm: Early Modern Europe and the Origins of Modern Homosexuality https://www.uu.nl/agenda/lezing-noel-malcolm-early-modern-europe-and-the-origins-of-modern-homosexuality Op 6 mei organiseert het Utrecht University Centre for Early Modern Studies de lezing ‘Early Modern Europe and the Origins of Modern Homosexuality’ van Noel Malcolm. 137978 Mon, 06 May 2024 17:00:00 +0200 - Mon, 06 May 2024 18:30:00 +0200 Slotconferentie: Blueprints of Hope https://www.uu.nl/agenda/slotconferentie-blueprints-of-hope Op 7 mei vindt de slotconferentie plaats van Blueprints of Hope, waarin de spirituele, emotionele en economische wortels van Europese integratie zijn onderzocht. 139356 Tue, 07 May 2024 13:30:00 +0200 - Tue, 07 May 2024 18:00:00 +0200