Lezing Dieter Schönecker: Wat is er mis met academische cancelcultuur (en wat niet)?

tot
Dieter Schönecker
Prof. dr. Dieter Schönecker

Wat is er mis met academische cancelcultuur (en wat niet)?

Op 21 januari zal filosoof Dieter Schönecker de filosofische vraag 'wat is er mis met academische cancelcultuur (en wat niet)?' bespreken. 

Schönecker zal betogen dat academische cancelcultuur inderdaad bestaat; dat het misleidend zou zijn om wokeism te beschuldigen van moralisme en activisme; dat er (uiteraard) grenzen zijn aan academische vrijheid; en dat er niettemin drie goede argumenten zijn om een sterk en liberaal concept van academische vrijheid hoog te houden: het argument van autonomie, het argument van fallibilisme en het argument van democratie.

Dieter Schönecker is hoogleraar praktische filosofie aan de Universiteit van Siegen. Zijn onderzoek richt zich op de praktische filosofie van Kant, normatieve ethiek, godsdienstfilosofie en filosofie van academische vrijheid; hij heeft ook twee dichtbundels gepubliceerd. Hij is een van de oprichters van het Netzwerk Wissenschaftsfreiheit en woordvoerder van de filosofiesectie daarvan.

Begindatum en -tijd
Einddatum en -tijd
Locatie
Johanna Hudig gebouw, zaal 1.27 (Alex Brenninkmeijer zaal), ingang aan Kromme Nieuwegracht 47E
Entree
Vrij toegankelijk, met borrel
Aanmelden

Registratie wordt zeer gewaardeerd. Registerer hier