Avondexcursie: Nachtvlinders in de Botanische Tuinen

tot
Op de foto: één van de nachtvlinders die we vorig jaar hebben gespot tijdens de nachtvlinderexcursie.

Ook na zonsondergang bruist het van het leven in het Utrecht Science Park! Tijdens deze avondexcursie ga je samen met ecoloog Jan-Willem Wolters van Dactylis op zoek naar nachtvlinders in de Botanische Tuinen.

We verzamelen rond 21.30 uur: het moment dat de schemering invalt en de eerste nachtvlinders actief worden. Jan-Willem laat zien hoe je met simpele middelen, zoals een wit laken, nachtvlinders kunt aantrekken en herkennen.  

Wat kun je verwachten? 

Na afloop weet je welke nachtvlinders er leven in het Science Park én hoe je ze zelf kunt vinden. De natuur laat zich niet dwingen – bij stevige regen of harde wind kiezen we een alternatieve datum.  

Voor wie?  

Deze excursie is voor alle UU’ers en HU’ers die nieuwsgierig zijn naar de natuur om hen heen. Er is geen voorkennis nodig, alleen een open blik! De voertaal van deze workshop is Nederlands.   

Deze excursie is onderdeel van de Bioblitz 2025. Check hier alle activiteiten!

Begindatum en -tijd
Einddatum en -tijd
Locatie
We verzamelen bij de hoofdingang van de Botanische Tuinen (Budapestlaan 17)
Aanmelden

Meld je hier aan!