Lintopdrachten overslaan
Verdergaan naar hoofdinhoud
Nieuws en Agenda
17.10.2012 | Faculteit Diergeneeskunde

Belangrijk voor vermindering proefdiergebruik 

450.000 euro voor onderzoek naar modellering chemische stoffen

Technologiesticting STW heeft een onderzoekssubsidie van 450.000 euro toegekend aan de Toxicologie en Farmacologie-divisie van het Institute for Risk Assessment Sciences (IRAS) aan de Universiteit Utrecht. Het gehonoreerde onderzoek richt zich op het voorspellen van gedrag van chemische stoffen en blootstelling hieraan en is vooral van belang voor de vermindering van proefdiergebruik.

Het onderzoek wordt uitgevoerd in samenwerking met de Universiteit van Amsterdam en staat onder leiding van dr. Joop Hermens van het IRAS. Het richt zich op de ontwikkeling van parameters en modellen voor de voorspelling van het gedrag en de blootstelling aan stoffen bij dieren en in het milieu. Dergelijke modellen zijn beschikbaar voor eenvoudige stoffen, maar er is grote behoefte aan modellen voor meer complexe moleculen zoals geneesmiddelen die ook vaak geïoniseerd zijn.

Vermindering proefdiergebruik

In eerste instantie is het onderzoek gericht op oppervlakte-actieve stoffen, maar de resultaten zijn op termijn ook toepasbaar voor geneesmiddelen en biociden. De ontwikkeling van voorspellingmodellen in de toxicologie is met name van belang voor de vermindering van het proefdiergebruik binnen de risico-beoordeling.

Meer informatie

Roy Keeris, persvoorlichter Universiteit Utrecht, (030) 253 2411, r.b.keeris@uu.nl.